• Sukces KINGI SOCHACKIEJ w Finale OWiUR

     • Nasza uczennica – w gronie Laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
      w bloku Agrobiznes

      Jesteśmy dumni z sukcesu uczennicy klasy 3 Technikum Agrobiznesu (3M4F) Kingi Sochackiej, która została Laureatką Finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Agrobiznes.

      Dnia 27 maja 2022r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się Eliminacje Centralne XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Po uroczystej Inauguracji Finału Olimpiady w Auli Kryształowej SGGW, finaliści zmagali się ze sprawdzianem teoretycznym a następnie z równie trudnymi zadaniami praktycznymi w 11 blokach tematycznych.

      Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      Uczennica klasy 3 M4F Kinga Sochacka startowała jako finalistka Okręgu Krakowskiego w bloku Agrobiznes. Finaliści eliminacji okręgowych ze szkół średnich z całej Polski reprezentowali bardzo wysoki poziom. Tym bardziej Gratulujemy Kindze znalezienia się w tak zaszczytnym gronie Laureatów. Uroczyste zakończenie Finału Olimpiady - wręczenie dyplomów i nagród  odbyło się następnego dnia, tj. 28 maja w tejże samej Auli Kryształowej SGGW.

      Kindze życzymy wielu takich sukcesów w życiu i mamy nadzieję że będzie ona inspiracją dla wszystkich obecnych i przyszłych uczniów naszej szkoły.

     • ERASMUS: ,,Mobilność międzynarodowa dla sukcesu zawodowego"

     • W sobotę 22 maja kolejna grupa uczniów wyleciała w ramach projektu ERASMUS: ,,Mobilność międzynarodowa dla sukcesu zawodowego" do pięknej i gorącej Malagi. Niedziela była dniem poświęconym na zwiedzanie miasta i aklimatyzację, a w poniedziałek rozpoczynają się praktyki z których relację zamieścimy wkrótce.

     • XXIV Wojewódzki Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

     • 21.05.2022 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu, przeprowadzono XXIV Wojewódzki Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym uczestniczyło 5 drużyn. W trakcie turnieju zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego ponadto musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W dalszej części finału na zawodników czekały kolejne zadania. Młodzi uczestnicy musieli wykryć usterki w skuterze, motocyklu oraz samochodzie osobowym.

      Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie pozytywnych wzorców zachowań, popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

      Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

      MIEJSCE:

      1. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu

      2. Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu

      3. Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku Białej

      4. Zespół Szkół Samochodowych w Częstochowie

      5. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.

       

      Wszystkie startujące drużyny oraz laureaci poszczególnych konkurencji, otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

      Zmaganiom młodych ludzi przyglądali się m.in. insp. Jacek Kurdybelski - Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu oraz Wicestarosta Zawierciański - Paweł Sokół, który przekazał zwycięzcom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Nagrody ufundowała także Gmina Żarnowiec - wręczył je Wójt Grzegorz Scelina.

       

      Zwycięska drużyna Wojewódzkiego Finału Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zorganizowanego w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu będzie reprezentowała Województwo Śląskie w Ogólnopolskim Finale, który w tym roku zostanie zorganizowany w Myślenicach. Życzymy powodzenia!

     • Konkursu „Zakorzenieni w dziedzictwie kulturowym"

     • Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyło się oficjalne podsumowanie pierwszej edycji konkursu „Zakorzenieni w dziedzictwie kulturowym. Jednym z dwóch wyróżnionych uczestników została uczennica naszej szkoły Kinga Borowiecka, która wykonała pracę opisującą historię wielopokoleniowej rodziny oraz ich domu, który powstał w XIX w., a ciągle jest użytkowany. Gratulujemy Kindze !!!

     • Do Gdańska samolotem!

     • Początek maja to egzaminy maturalne najstarszych klas. Młodsi uczniowie w tym czasie mają chwilę wytchnienia. Klasa 2 LTF wykorzystała ten okres na zorganizowanie trzydniowej wycieczki do Gdańska. Jedną z atrakcji wyjazdu był lot samolotem linii Ryanair na trasie Kraków – Gdańsk – Kraków. Oczywiście w programie wyjazdu nie mogło zabraknąć zwiedzania Gdyni i Sopotu oraz rejsu na półwysep helski. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wycieczki.

     • BOŻKOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE 2022

     • 25 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do I Ogólnopolskiego konkursu języków obcych dla uczniów Sieci Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn. `BOŻKOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE ` 2022 pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      Do szkolnych eliminacji przystąpiło 14 uczniów i wszyscy rozwiązywali test w języku angielskim. Kolejny etap konkursu odbędzie się w czerwcu w DZS w Bożkowie.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.