• Finał II Ogólnopolskich Zawodów Projektowych CMI w kategorii "Predatory"

     • IV Miejsce dla uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu w Finale II Ogólnopolskich Zawodów Projektowych CMI w kategorii "Predatory"

      Politechnika Łódzka 11 - 12 czerwca 2022.

      W konkurencji brało udział 16 zespołów z całej Polski. Po 5 godzinach pisania kodu i uruchomieniu na m-Botach nasi uczniowie  osiągnęli bardzo dobry wynik i zajęli 4 miejsce.GRATULUJEMY!!!

     • Kolejny etap projektu ERASMUS: ,,Mobilność międzynarodowa dla sukcesu zawodowego" zakończony.

     •  

      W sobotę 4-go czerwca, kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu zakończyła dwutygodniowe praktyki w hiszpańskiej Maladze. Podczas pobytu uczestnicy projektu poznawali specyfikę pracy w warunkach klimatyczno-glebowych południa Hiszpanii. Poznawali też kuchnię śródziemnomorską. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w następujących zawodach:

      - Milena Adamczyk - technik agrobiznesu zajęcia odbywała w gospodarstwie Viveros Aguilar,

      https://www. facebook.com/ViverosAguilar-Sl560198840793375/

      - Kamil Marzec i Maciek Kucharski – technik weterynarii zajęcia w FESEGRANJA ESCUELA EL PATO,

      http://granjaescuelaelpato.com/contacto/

      - Justyna Szumera, Ania Wojciechowska i Jakub Magiera – technik weterynarii zajęcia w Club Hípico Los Caireles,

      https://clubhipicoloscaireles.wordpress.com/

      - Piotrek Kiwior i Mateusz Trzeszkowski – technik rolnik zajęcia w Asociacion Europea para la Conservaci on de la Orquidea,

      https://eses.facebook.com/AECOrquideas/

      - Paweł Wójcik i Bartek Nowak – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zajęcia w AUTOS SEDAN,

      www.autossedan.es

      - Stasiek Dudziński, Marcin Mądry i Daniel Pilniak – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zajęcia w TALLERES CHACON JIMENEZ SL,

      (brak strony internetowej)

      - Natalia Wawer, Dominika Nowak i Kacper Hebdowski – technik żywienia i usług gastronomicznych zajęcia w La Plaza,

      https://www.laplazamalaga.com/

      Wszyscy są bardzo zadowoleni z wyjazdu na którym mieli okazje zdobyć nowe doświadczenia, doskonalić język angielski i poznać podstawy języka hiszpańskiego.

      Czas wolny uczniowie wykorzystywali na plażowanie oraz zwiedzanie Malagi i okolic.

     • Bożkowskie Potyczki Językowe' 2022 - FINAŁ!!!

     • Miło nam poinformować, iż Kamil Błaszczyk uczeń klasy 3 B4L został finalistą I Ogólnopolskiego konkursu języków obcych dla uczniów Sieci Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 'Bożkowskie Potyczki Językowe' 2022 pod patronatem honorowym ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii: język angielski. Finał konkursu odbył się 3 czerwca 2022 roku w Dolnośląskim Zespole Szkół w Bożkowie. Gratulujemy!!!

     • Zbieraj baterie i dbaj o środowisko

     • W każdym gospodarstwie domowym wykorzystujemy do różnych celów baterie. Po ich wyczerpaniu często nie wiemy co z nimi zrobić, a nie wolno ich wyrzucać do śmieci, ponieważ każda bateria zawiera metale ciężkie i szkodliwe substancje chemiczne. Należy pamiętać o tak zwanych „ukrytych” bateriach, a baterie są wszędzie tam, gdzie możesz usłyszeć dźwięk lub zobaczyć światło, a więc w zabawce, ubraniu, kartce pocztowej, aparacie fotograficznym itp.

      Wyrobienie nawyku segregacji odpadów, poszanowania przyrody i otaczającego środowiska jest zadaniem pierwszoplanowym w działaniach edukacyjnych, dlatego nasza szkoła przystąpiła do programu „Zbieramy zużyte baterie” i podpisała umowę na odbiór zużytych baterii z firmą ARGO – FILM, która zajmuje się recyklingiem i unieszkodliwianiem tych odpadów.

      Zachęcamy wszystkich do przynoszenia i wrzucania baterii do pojemnika, który dostarczyła nam firma recyklingowa, a który znajduje się na korytarzu szkolnym.

     • Wycieczka do Zakopanego

     • Od 25 do 26 maja uczniowie klasy 3B4L, 3BT oraz 3M4F wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę turystyczno-krajobrazową do Zakopanego. Na miejscu dołączył do nas przewodnik tatrzański. Pierwszy dzień to wycieczka do Doliny Kościeliskiej. Następnie schronisko i przejście do Smreczyńskiego Stawu. Kolejny punkt wycieczki to Wąwóz Kraków. Wieczorem odwiedziliśmy Krupówki.

      W drugi dzień pobytu, po obfitym śniadaniu, pełni sił wyruszyliśmy na Kuźnice, przejście na Polanę Kalatówki, przejście Ścieżką nad Reglami - Czerwona Przełęcz. Następnie wejście na Sarnią Skałę, zejście do Doliny Strążyskiej, przejście do wodospadu Siklawica.

      Plan wycieczki był pełen atrakcji, a doskonała pogoda i piękne widoki wprawiły wszystkich w wakacyjny humor.

     • Dzień Dziecka w naszej szkole.....

     • Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Samorząd uczniowski z pomocą Pani Joanny Witkowskiej przygotował liczne atrakcje i konkursy, w których nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w określonych blokach, zgodnych z ich profilami: szycie chirurgiczne oraz rozpoznawanie odgłosów zwierząt dla weterynarii, ubijanie piany z białek dla gastronomii, pompowanie dętki na czas dla mechanizacji oraz dla wszystkich dojenie krowy i turniej tenisa stołowego. Ponadto uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje taneczne umiejętności, dzięki czemu radosny nastrój nie opuszczał nas nawet przez chwilę. Na zakończenie najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zebrani okolicznościowe smakołyki.

     • 'Bożkowskie Potyczki Językowe' 2022

     • Miło nam poinformować, że Kamil Błaszczyk uczeń klasy 3B4L zakwalifikował się do finału I Ogólnopolskiego konkursu języków obcych dla uczniów Sieci Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 'Bożkowskie Potyczki Językowe' 2022 pod patronatem honorowym ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii: język angielski. Finał konkursu odbędzie się 3 czerwca 2022 roku w Dolnośląskim Zespole Szkół w Bożkowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.