• Młodzież czyta dzieciom

     • W roku szkolnym 2022/2023 kontynuowana jest akcja czytania bajek i wierszyków dzieciom w Przedszkolu Publicznym w Żarnowcu. Uczniowie z klasy III MTP chętnie zaangażowali się w tę akcję i z przyjemnością czytają bajki najmłodszym.

      Głośne czytanie: rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia i wartości moralnych, zapewnia rozwój emocjonalny, poprawia koncentrację, pomaga w wychowaniu, poszerza wiedzę, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

     • „Po polsku o historii”

     • X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

      26 października 2022 roku odbył się w Częstochowie wojewódzki etap Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Naszą szkołę reprezentował Kamil Błaszczyk, uczeń klasy 4 B4L, który jako jedyny uzyskał 75% ze szkolnego etapu konkursu. W Częstochowie Kamil zmierzył się z niełatwym tekstem o tematyce historycznej. Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać do 4 listopada. Uroczyste podsumowani - gala wojewódzka - odbędzie się 14 - 22 listopada. Trzymamy za Kamila kciuki.

      Agnieszka Hajduga

     • Czwarty etap projektu ERASMUS +: ,,Mobilność międzynarodowa dla sukcesu zawodowego" zakończony

     • W nocy z niedzieli na poniedziałek 24 października grupa uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu zakończyła dwutygodniowe staże zawodowe
      w Maladze. Celami praktyk zawodowych było nabycie nowych umiejętności zawodowych uczestników, podniesienie kompetencji językowych, kształtowanie kreatywności, otwartości, poszerzenie kompetencji i wiedzy w oparciu o europejskie standardy oraz poznanie kultury i tradycji panujących w Hiszpanii.
       

      Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w następujących zawodach:

      - Kacper Milejski - technik agrobiznesu, staż odbyli w gospodarstwie Viveros Aguilar,

      https://www.facebook.com/ViverosAguilar-Sl560198840793375/

      - Daria Brąblik, Sylwester Nowakowski, Kamila Kałwa, Patrycja Bebak, Oliwia Baran, Klaudia Guzek oraz Wiktor Nawrocki  – technik weterynarii, staż odbyli w Hospital Veterinario Dr Alonso Martinez

      http://www.clinicaveterinariamalaga.net/

      - Radosław Nowak oraz Konrad Urbański  – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, staż odbyli w TALLERES CHACON JIMENEZ SL,

      https://www.facebook.com/people/Taller-Chac%C3%B3n Jim%C3%A9nez/100070231964470/

      - Karolina Kastek oraz Mikołaj Zaporowski – technik żywienia i usług gastronomicznych staż odbyli w Bar Picasso Sc Plaza de la Merced,

      https://www.restaurantepicasso.com/

      - Katarzyna Łysek oraz Emilia Mazur – technik żywienia i usług gastronomicznych, staż odbyły w Mimo Vegan Bistro,

      https://www.facebook.com/mimoveg

      - Agnieszka Ducheńska oraz Karolina Basoń – technik żywienia i usług gastronomicznych staż odbyły w Cafe Bar Aquilera,

      https://www.facebook.com/Caf%C3%A9-Bar-Aquilera-1924119914347963/

      Czas wolny uczniowie wykorzystywali na plażowanie oraz zwiedzanie Malagi i okolic. Wszyscy bogatsi w nowe doświadczenia, zadowoleni wrócili do domu.

     • Pożegnanie

     • Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez. I są takie osoby na myśl, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień.'

      ~ Autor nieznany

      Z wielkim smutkiem informujemy, iż w wieku 33 lat odszedł nasz absolwent, uczeń technikum hodowli koni w latach 2005-2009 - Dominik Nowak.

      Dominik, a dla społeczności szkolnej po prostu Harcerz. Nasz szkolny chłopak z gitarą, który swoja grą i śpiewem uświetnił niejedną akademię i imprezę szkolną. Godnie reprezentował szkołę podczas konkursów przedmiotowych, jak i wokalnych.

      Dominik był zawsze uśmiechnięty, pozytywnie zakręcony, pełen humoru, choć odrobinę nieśmiały. Zawsze chętny do pomocy i współpracy, bardzo lubiany przez kolegów i koleżanki z klasy, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Jego wielką pasją była muzyka i gitara, z którą rzadko się rozstawał. Grając i śpiewając promieniał, zabierając nas do swojego świata.

      Dominik – Harcerz – pozostanie w naszej pamięci!

     • „BohaterON w Twojej szkole”

     • Nasza szkoła dołączyła do akcji „BohaterON w Twojej szkole”, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocją postaw patriotycznych i popularyzowaniem historii Polski XX wieku.

      Celem Projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych oraz stworzenie wirtualnego miejsca pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim poprzez umieszczenie przez uczestników Projektu dedykowanych wpisów na portalu http://www.xn--dumnizpowstacw-xob80k.pl/

      Kampania BohaterON-włącz historię! realizowana jest pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

     • Malaga x 4!

     • Niedziela 9 października to data kolejnej, czwartej wyprawy uczniów ZS CKR z Żarnowca do pięknej i gorącej Malagi. W tym dniu 16-to osobowa grupa młodzieży wraz z dwójką opiekunów wylatuje na 2-tygodniowe staże do Hiszpanii. Tym razem swoje umiejętności doskonalić będą przedstawiciele takich kierunków kształcenia jak: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, technik weterynarii oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

     • Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny

     • W sobotę, 8 października, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim już po raz drugi zorganizował Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny. Nasza drużyna dumniereprezentowała szkołę, zdobywając jedno z wyższych miejsc, tym razem jednak poza podjum.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.............

       

     • Drugi Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych

     • Drugi Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych

      6 października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Orki Szkół Rolniczych. To wyjątkowa okazja by uczniowie z resortowych szkół sprawdzili się w najbardziej popularnej rolniczej konkurencji. Tym razem do udziału w konkursie zgłosiło się 25 szkół Ministerialnych. Każda z drużyn składa się z jednego ucznia, oraz opiekuna (osoby przygotowującej do realizacji konkurencji).

      Zadaniem uczestnika było wykonanie zgodnie z zasadami agrotechniki orki siewnej na głębokość 22 cm.

      Po bardzo zaciętej rywalizacji w konkurencji orki najlepszy okazał się Piotr Grabowski zawodnik z ZSCKR w Żarnowcu. Drugie miejsce zajął Hubert Kopeć uczeń z ZSCKR z Lututowa, a trzeci był Paweł Woch reprezentujący ZSCKR w Okrzeszowie.

      Natomiast w testów pierwsze miejsce zajął Kamil Maj reprezentujący ZSCKR w Sichowie Dużym, a drugie miejsce przypadło dwóm uczniom Szymonowi Makowskiemu z ZSCKR z Radomia oraz Kacprowi Mirasowi z ZSCKR w Brzostku.

      Wszystkim uczestnikom zmagań gratulujemy i mamy nadzieję na spotkanie za rok.

     • #SprzątamyDlaPolski

     • 4 października w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów i zwierząt, nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski . Uczniowie klasy 1TBa zaopatrzeni w worki i rękawice, wyruszyli w teren, aby posprzątać brzeg lasu znajdujący się przy szkolnym polu. Śmieci było mnóstwo i w krótkim czasie zapełniono kilkanaście worków.

      To już czwarta edycja tego wydarzenia, które objęte zostało patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem akcji jest szerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz pokazywanie postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców.

      Uczniowie przez swoje zaangażowanie w akcji udowodnili, że stan naszego środowiska nie jest im obojętny oraz dali dobry przykład innym jak dbać o naszą małą Ojczyznę.

     • X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

     • 29 września 2022 roku nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Dyktando nie tylko sprawdzało umiejętności językowe, ale było też okazją do przypomnienia najważniejszych postaci i wydarzeń z historii Polski po 1918 roku. Osoby najlepsze, które uzyskają 75% wynik, będą reprezentować naszą szkołę 26 października na konkursie wojewódzkim. Wyniki etapu szkolnego będą ogłoszone 10 października.

     • Policyjne bieganie - Hutki Kanki 2022

     • Sukcesem zakończył się dla ZSCKR, bieg  w XIX Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Biegach Przełajowych im. sierż. Grzegorza Załogi – Hutki Kanki, w których PATRYK KOTNIS zajął  2 miejsce, PIOTR SZCZERBA 6 miejsce, pozostali uczniowie uplasowali się na dalszych lokatach. Pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych, młodzież wróciła zadowolona, nabyła nowe doświadczenia i w przyszłym roku będziemy walczyć o jeszcze lepsze lokaty.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.