• Kolejny nowy sprzęt w ZS CKR w Żarnowcu

     • System No-till jest stosowany w rolnictwie do łagodnego traktowania gleby. Dzięki niemu gleba nie jest uprawiana, ale pokryta mulczem, co zapobiega erozji. Opiera się ona na całkowitej rezygnacji z orki: w rzeczywistości angielska nazwa "no-till" oznacza "nie orać".

    • Finał Ogólnopolskich Zawodów Projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego
     • Finał Ogólnopolskich Zawodów Projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego

     • Po finale regionalnym który odbył się na AGH – Kraków nasza szkolna drużyna w składzie : Szymon Gałązka – 3 BT, Patryk Miskiewicz – 3 BT,  Patryk Kotnis 1BTB oraz Kacper Chabior – 3 BT  zajęła 2 miejsce i awansowała do finału krajowego. W dniach 20 – 21 maja na Politechnice Łódzkiej odbył się „Finał Ogólnopolskich Zawodów Projektowych CMI. Nasi uczniowie dzielnie stawili czoła zadaniom przygotowanym przez zespół ekspertów z Politechniki Wrocławskiej. W finale każda drużyna miała 4 zadania, które polegały na napisaniu specjalnego programu - kodu  który po wgraniu do robota  automatycznie wykona to zadanie.

      Ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce, jednak to i tak dla nas wielki sukces!!!

      Dzięki takim zawodom nasi uczniowie  pokazali że młodzież z szkół rolniczych też sobie dobrze radzi z zagadnieniem dotyczącymi kodowania i programowania.

    • Zagraniczne staże zawodowe współfinansowane przez Unię Europejską
     • Zagraniczne staże zawodowe współfinansowane przez Unię Europejską

     • W ZSCKR w Żarnowcu właśnie rozpoczęła się mobilność w ramach uzyskanej na kilka lat akredytacji.

      Grupa 24 uczniów z opiekunkami wyjechała na dwutygodniowe staże do Szwecji. Uczniowie z technikum mechanizacji rolnictwa, weterynarii, rolnictwa oraz żywienia i usług gastronomicznych będą realizowali staże zawodowe w zakładach pracy w Malmo i jego okolicach.

      Podróż przebiegła pomyślnie, busem dojechaliśmy do Świnoujścia, a następnie popłynęliśmy promem do Ystad, skąd odebrali nas przedstawiciele EU Mobility Sverige. - partnera szkoły w realizacji projektu.

      Po zakwaterowaniu w hotelu odbyło się spotkanie organizacyjne podczas którego zostały omówione zasady pobytu, uczniowie usłyszeli o zwyczajach panujących w Szwecji, poznali podstawowe zwroty w szwedzkim języku, kwestie związane z zaplanowanymi stażami oraz programem kulturowym.

      Pierwszy dzień staży to czas poznania miejsc praktyk, panujących tam zasad pracy i bhp oraz mentorów odpowiedzialnych za realizację staży.

      Popołudnie upłynęło na długim spacerze po Malmo, poznaniu jego historii, atrakcji, zabytków i wielu urokliwych miejsc.

    • XXV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
     • XXV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

     • Wielkim sukcesem naszych uczniów, zakończył się XXV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Po całodziennych zmaganiach nasi uczniowie w składzie: Klaudia Knapik, Kacper Chabior, Krystian Omyła pod okiem Pana Jacka Kijowskiego zdobyli 1 miejsce w województwie śląskim. Klaudia Knapik zdobyła puchar komendanta wojewódzkiego za najlepszy wynik znajomości przepisów ruchu drogowego. Gratulujemy uczniom i życzymy sukcesu w finale ogólnopolskim(Poznań 13-14 czerwiec 2023r)
     • Wyniki konkursu na projekt okładki książki

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną pt. „Zaprojektuj okładkę ostatnio przeczytanej lub ulubionej książki”.

      Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a uczniowie wykazali się dużą pomysłowością.

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce - Klaudia Knapik

      II miejsce - Kinga Borowiecka

      III miejsce - Piotr Sobota

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

     • REKRUTACJA 2023/2024

     • Nabór w formie elektronicznej rozpoczyna się 15 maja 2023

      LINK DO LOGOWANIA: slaskie.edu.com.pl/kandydat

      OFERTA EDUKACYJNA 2023/2024

      - technik agrobiznesu

      - technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

      - technik weterynarii

      - technik rolnik

      - technik żywienia i usług gastronomicznych

       

     • Akademia z okazji Narodowych Świąt Majowych i pożegnania klas czwartych

     • Akademia z okazji Narodowych Świąt Majowych i pożegnania klas czwartych 28 kwietnia 2023 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowych Świąt Majowych, czyli Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Konstytucji 3 Maja oraz pożegnania klas czwartych. Program słowno-muzyczny został

      zaprezentowany przez uczniów klasy IV MTF i klasy IV BTL, którzy wraz z wychowawcami Iwoną Kłysińską-Łysek i Wojciechem Witkowskim oraz p. Krystianem Grelą i p. Joanną Witkowską byli odpowiedzialni za przygotowanie tej uroczystości.

      W akademii wzięli udział zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Ewa Malik, Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Paweł Sokół, Wójt Gminy Żarnowiec Grzegorz Scelina oraz rodzice.

      Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie akademii, natomiast absolwentom życzymy wszystkiego dobrego.

     • Konkurs na Lapbooka o życiu i panowaniu królowej Eżbiety II rozstrzygnięty!

     • Konkurencja była duża, a poziom prac wręcz mistrzowski!! Po długich i burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce : Marcel Kulawik - SP Gołaczewy

      II miejsce : Oliwia Dorobisz - SP Gołaczewy

      III miejsce : Zuzanna Żuchowicz - SP Gołaczewy

      Ze względu na bardzo wysoki poziom i estetykę prac komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia dla: Maya Kozłowska - SP Gołaczewy, Julii Bryzik - SP Chlina oraz Emilii Rozieckiej - SP Gołaczewy

      Wszystkim, którzy nadesłali swoje prace serdecznie dziękujemy i zapraszamy po odbiór nagród 30.05 podczas Dnia Otwartego w naszej szkole.

      Dokładne informacje zostaną przesłane do szkół.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.