• Konkurs ,,Jesienna kompozycja” rozstrzygnięty

     • Z przyjemnością informujemy, że dnia 02.10.2023r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczno- przyrodniczy          ,, Jesienna kompozycja”.

      Wszyscy chętni i pomysłowi uczniowie z jesiennych darów przyrody znalezionych w ogrodzie, parku oraz lesie wykonali niesamowite kompozycje. Wystawa wzbudziła podziw i zainteresowanie oglądających.

      Oto nagrodzeni uczestnicy konkursu:

      I miejsce – Bartosz Sikora

      II miejsce – Maksym Drejowicz

      III miejsce – Emilia Mazur

     • 4 października - Światowy Dzień Zwierząt

     • Tegoroczna akcja
      Światowego Dnia Zwierząt

      w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu

      przedstawia się następująco:

       

      • zbiórka darów rzeczowych na rzecz zwierząt
      • termin zbiórki produktów: od 5 do 9 października

      Przyniesione produkty należy złożyć w pracowni weterynarii.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      Obchodzony jest on w naszym kraju od 2001r. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

      Uczniowie klas I oraz II rozpoczęli lekcje języka polskiego od głośnego czytania poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

      Pamiętajmy, że czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

      Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się tego dnia w działania promujące czytelnictwo.

       

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • W dniach 25-26 września w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Świętowanie rozpoczęliśmykonkursem piosenki anglojęzycznej. Nasi szkolni artyści brawurowo wykonali największe przeboje światowych gwiazd muzyki, a szkolna publiczność nagrodziła każdy występ gromkimi brawami.

      Konkurs na plakat prezentujący ciekawostki i nieznane fakty o wybranym kraju świata cieszył się również ogromną popularnością, a wykonane przez uczniów plakaty zachwycały treścią i formą wykonania.

      Uczennice z klasy 3 LTF zaprezentowały koszulki z własnoręcznie wykonanymi napisami zawierającymi sentencje i slogany w różnych językach świata, a uczniowie klasy 4 PTM przygotowali typowe desery z wybranego przez siebie kraju.

      Szkolne uroczystości zakończył quiz sprawdzający wiedzę z zakresu kultury, sztuki, geografii i muzyki różnych krajów świata.

       

      Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

    • Próbny alarm przeciwpożarowy w szkole.
     • Próbny alarm przeciwpożarowy w szkole.

     • W dniu 25.09.2023r. o godz. 12.30 został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy dla uczniów i pracowników Zespołu Szkół CKR w Żarnowcu. Uczniowie oraz pracownicy szkoły ewakuowali się na parking przy ul. Cmentarnej. Ewakuacja osób znajdujących się w budynku szkoły została sprawnie przeprowadzona ,działanie środków alarmowania na wypadek pożaru lub innego miejscowego zagrożenia okazał się skuteczny.

      Po zakończonej ewakuacji uczniowie bezpiecznie zostali odprowadzeni do klas.

     • AGRO SHOW 2023

     • 22 września 2023 rok uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu wraz z opiekunami: panią Agnieszką Hajdugą, panem Arturem Ściańskim i panem Robertem Florkiem uczestniczyli      w międzynarodowej wystawie rolniczej AGRO SHOW w Bednarach koło Poznania. Jest to jedna z największych plenerowych wystaw rolniczych na świecie, na której można zobaczyć zaawansowane technologie, najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze. Na jednym ze stoisk można było obejrzeć siewnik marki Maschio Gaspardo, będący własnością naszej szkoły.

     • Eliminacje do Mistrzostw Polski w przeciąganiu liny

     • 22 września w Zespole Szkól CKR w Sędziejowicach zostały rozegrane Eliminacje do Mistrzostw Polski w przeciąganiu liny przeprowadzone pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczniowie naszej szkoły pokonując inne drużyny przeszli do kolejnego etapu, który odbędzie się 7 października w Zespole Szkół CKR w Sokołowie Podlaskim.

      GRATULUJEMY !!!!

      Trzymamy kciuki i czekamy na wiecęj...;) 

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 23023/2024

     • 04.09.2023. Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła Msza Święta w żarnowieckim kościele. Następnie na hali sportowej Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych: gości, pracowników szkoły i oczywiście uczniów a następnie uroczyście otworzyła Nowy Rok Szkolny. Była to także okazja do podziękowań za długoletnią pracę i pożegnania odchodzącej na emeryturę Panią Beatę Karbownik. Przed rozejściem się do klas uczniowie wysłuchali wykładu na temat kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej a następnie obejrzeli prezentację związaną z tym wydarzeniem.

     • Erasmus+

     • Początek wakacji, czasu regeneracji i odpoczynku dla uczniów, nastąpił w atmosferze radości związanej z otrzymaną informacją o przyznaniu ZSCKR w Żarnowcu kolejnej puli środków finansowych 50.113 euro, na zorganizowanie w nadchodzącym roku zagranicznych staży zawodowych dla uczniów.

      Kilka dni temu uczniowie otrzymali certyfikaty Europass Mobilność za zrealizowane staże w Szwecji, a już dziś zespół ds. Projektu Erasmus+ może rozpocząć prace organizacyjne dotyczące wyjazdu uczniów na zagraniczny staż w roku 2023/2024.

      O terminie planowanych staży oraz miejscu, gdzie będą one realizowane, uczniowie naszej szkoły dowiedzą się po wakacjach.

       

     • „Wakacje – radość najpiękniejszych lat!”

     • 23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/23. Z tej okazji uczniowie z klasy 2LPF        i 3BT wraz z Panią Agnieszką Hajdugą zaprezentowali program artystyczny. Obejrzeliśmy również świetny występ szkolnego zespołu ludowego prowadzonego przez Panią Ewę Stojek. Zakończenie roku szkolnego było okazją do podsumowania wszystkich konkursów, projektów, w których brała udział szkoła oraz osiągnięć uczniów. Ks. Adolf Drożyński dokonał poświęcenia nowego sprzętu rolniczego, który został oficjalnie przekazany społeczności szkolnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Ewa Malik, Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Paweł Sokół, Sekretarz Gminy Żarnowiec Pani Renata Koźlicka.

    • Jak nie czytam, jak czytam!
     • Jak nie czytam, jak czytam!

     • 7 czerwca 2023 roku odbyła się V edycja akcji czytelniczej Jak nie czytam, jak czytam. W ramach tej akcji uczniowie z naszej szkoły czytali bajki i wierszyki dzieciom z oddziałów przedszkolnych w Żarnowcu.

      Celem akcji jest promocja czytania dla przyjemności, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo, integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa, zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków, upowszechnienie opinii, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja czytelnicza młodego pokolenia, wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytającej młodzieży i nieczytających „dorosłych”, promocja bibliotek oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.

    • I Ogólnopolski Przegląd Kultury Ludowej Szkół Rolniczych "
     • I Ogólnopolski Przegląd Kultury Ludowej Szkół Rolniczych "

     • Nasi uczniowie rozpoczynający swoją przygodę w taneczno- wokalnym zespole ludowym wrócili pełni wrażeń i pozytywnych emocji z I Ogólnopolskiego Przeglądu Kultury Ludowej Szkół Rolniczych " Zatańcz ze mną kujawiaczka ", który odbył się w Zespole Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach. Nasz zespół zachwycił publiczność zarówno bardzo dobrym wykonaniem jak również barwnymi i bogato zdobionymi strojami. Repertuar podkreślający kulturę regionu oraz taniec krakowiak porwał widownię do owacji i dobrej zabawy. Uczniowie pełni zapału do nowych przygód planują kolejne występy i zastanawiają się nad nazwą zespołu. Zwieńczeniem pobytu na Podlasiu było zwiedzanie Kanału Augustowskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z pobytu i występów.

    • MF eXperience Tour
     • MF eXperience Tour

     • Dnia 14 czerwca 2023 firma LUKPOL AGRO z Miechowa zorganizowała dla młodzieży z ZSCKR w Żarnowcu udział w MF eXperience Tour.

      Była to okazja, aby wziąć udział w pouczającym i przyjemnym spotkaniu, na którym  zapoznaliśmy się z technologią, rolnictwem precyzyjnym, serwisem, a także był  temat nowoczesnych opon i do maszyn rolniczych.

      Każdy uczestnik miał możliwość praktycznego zapoznania się z technologią  nowoczesnych ciągników i maszyn firmy  MF.

       

     • Sapere Aude

     • Gratulacje dla Kacpra Zymka, ucznia klasy I technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

      Kacper wraz kilkunastoma kolegami ze szkoły wziął udział w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu matematyczno - logicznego Sapere Aude, po których zakwalifikował się do finału.

      W konkursie wzięło udział 903 uczniów, wśród nich uczeń ZSCKR w Żarnowcu, zajmując 12 miejsce w kategorii klas I-II.

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.