• Z wizytą w Teatrze

     • 27 lutego 2023 roku uczniowie klasy 4B4L mieli przyjemność obejrzeć sztukę Sławomira Mrożka „Tango” w reżyserii Piotra Cyrwusa. Spektakl odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Utwór Mrożka należy do kanonu polskich, największych, najbardziej ekspresyjnych dramatów o wymowie uniwersalnej. Ciekawe i barwne kreacje aktorskie oraz oprawa muzyczna wykorzystująca współczesne nagrania, otworzyły nową przestrzeń interpretacji dla współczesnego widza. Sztuka Mrożka stawia pytania o wolność, o los człowieka, jego prawo do decydowania o sobie i o prawo do samorealizacji. Mówi o konflikcie pokoleń, hierarchii wartości, władzy i terrorze.

      Uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli dobrze zagrany, momentami śmieszny, skłaniający do refleksji na temat współczesnego świata spektakl. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było wybrać się do teatru.

      Agnieszka Hajduga

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

     • 21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu odbył się finał szkolnego konkursu ortograficznego pod hasłem „Zostań Mistrzem Ortografii”.

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce – Kinga Sochacka

      II miejsce – Antoni Dudziński

      III miejsce – Patryk Klimas

     • Krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność.

     • Świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa, a krew jest najcenniejszym darem jaki może podarować człowiek.

      Zespół Szkół CKR w Żarnowcu - DZIĘKUJE !!!!

     • Gleba, gdzie zaczyna się żywność!

     • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie,

      27.02.2023 w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród i dyplomów podsumowujących obchody Światowego Dnia Gleby. Zgromadzenie Ogólne ONZ, na 68. sesji rozpoczętej 20 grudnia 2013 r., przyjęło rezolucję ustanawiającą 5 grudnia Światowym Dniem Gleby. Obchody wyznaczono na dzień 5 grudnia, by uczcić króla Tajlandii Bhumibola Adulyadeja, świętującego w tym dniu swoje urodziny, w uznaniu dla jego zasług na polu poznania i ochrony gleb, a także rozwoju rolnictwa.

      Zapraszamy na krótką fotorelację z wydarzenia.

     • Dobiegł końca dwuletni projekt Erasmus+

     • 64 uczniów ZSCKRW Żarnowcu odbyło w Maladze w Hiszpani dwutygodniowy staż zawodowy. Uczniowie technikum weterynarii, agrobiznesu, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, nabywali nowe doświadczenia.

      W czasie wolnym zwiedzali Malagę i jej okolice, Frigilianę, jaskinię Cueva de Nerja, muzeum Picasso i muzeum sztuki współczesnej, płynęli statkiem i relaksowali się na plaży.

      Obecnie ZSCKR w Żarnowcu realizuje kolejny projekt. 24 zakwalifikowanych uczniów tym razem odbędzie staz w Szwecji.

      W kolejnych latach, dla obecnych i przyszłych uczniow, również będą organizowane zagraniczne staże.

     • II Ogólnopolska Konferencja Hodowlano - Weterynaryjna Szkół Rolniczych

     • W piątek 24.02.2023 w Nakle Śląskim odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Hodowlano - Weterynaryjna Szkół Rolniczych. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Żarnowcu. Tematem przewodnim było zapoznanie młodzieży z problemami zdrowotnymi bydła i koni. Ponadto odmówiono korzyści wynikające z zastosowania inseminacji w rozrodzie koni.

     • Mecze półfinałowe

     • 24-go lutego w I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu zostały rozegrane mecze półfinałowe w piłkę ręczną dziewcząt Szkół Średnich Powiatu Zawierciańskiego. Drużyna piłki ręcznej dziewcząt Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu awansowała do finału Spartakiady, który odbędzie się 10 marca w Zawierciu. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki

     • Dzień otwarty

     • 2 lutego 2023r odbyły się Dni Otwarte Szkoły. Ósmoklasiści zapoznali się z ofertą szkoły i możliwościami jakie staną przed nimi, jeżeli zdecydują się kandydować do ZSCKR w Żarnowcu. Jednym z atutów szkoły jest realizacja programu Erasmus+, w ramach którego uczniowie będą mogli wyjechać na 2-tygodniowy staż do jednego z krajów UE. Uczniom zostały zaprezentowane dotychczasowe oraz planowane działania w ramach programu

     • KONKURSIE WIEDZY O PODATKACH

     • Drodzy uczniowie,

      Serdecznie zapraszam do udziału w KONKURSIE WIEDZY O PODATKACH, który odbędzie się 3 marca 2023r. na platformie moodle w godzinach od 10.00 do 18.00.

      Link do logowania się będzie dostępny od 1 marca br. na stronie http://www.silesia.kidp.pl/ w zakładce Konkursy.

      Zakres merytoryczny konkursu oraz wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.silesia.kidp.pl  w zakładce Konkursy.

      Każdy uczeń, który przystąpi do rozwiązania testu, automatycznie traktowany będzie jako uczestnik konkursu.

      Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych życząc jednocześnie POWODZENIA!

     • Erasmus+

     • Europass Mobilność

      64 uczniów ZSCKR w Żarnowcu otrzymało certyfikaty Europass Mobilność.

      Dokument służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywanych w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego (określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia).

      Certyfikatysą uwieńczeniem dwuletniego projektu Erasmus+ pt „Mobilność międzynarodowa dla sukcesu zawodowego” 2020-1-PL01-KA102-080265, który realizowany był w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu.

      W ramach projektu cztery 16-osobowe grupy realizowały przygotowanie językowo-pedagogiczno-kulturowe oraz odbyły dwutygodniowy staż w Hiszpańskich zakładach pracy.

      Uroczystości wręczania certyfikatów towarzyszyło wspominanie pobytu na stażu, wspólne oglądanie zdjęć oraz reportaż ze stażu przedstawiony przez reprezentanta młodzieży.

     • Akcja „Tłusty czwartek”

     • 16 lutego uczennice Technikum żywienia i usług gastronomicznych, pod nadzorem Pani Marzeny Szwej postanowiły podtrzymać polską tradycję i usmażyć pączki.

      Pomysł ten spodobał się całej społeczności szkolnej. Te smażone na głębokim tłuszczu kulki z ciasta drożdżowego z nadzieniem różanym, cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Zarówno dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie, by osłodzić sobie dzień, bardzo chętnie kosztowali wypieków.

     • Konkurs na projekt okładki książki

     • „Zaprojektuj okładkę ostatnio przeczytanej lub ulubionej książki”.

      I. Cele konkursu:

      Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

      Propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

      Rozwijanie umiejętności plastycznych.

      II. Konkurs jest adresowany dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować okładkę ostatnio przeczytanej lub ulubionej książki.

      III. Technika wykonania prac jest dowolna.

      Praca w projekcie okładki powinna zawierać tytuł oraz autora książki.

      Uczestnik zgłasza tylko jedną pracę wykonaną samodzielnie.

      IV. Kryteria oceny pracy:

      Samodzielność wykonania i wkład pracy autora.

      Nawiązanie do treści książki.

      Wrażenia artystyczne.

      V. Prace zostaną ocenione i nagrodzone przez nauczycieli bibliotekarzy.

      VI. Wykonane prace należy składać do biblioteki szkolnej do dnia 14.04.2023 r.

      VII. Wyniki konkursu oraz zdjęcia wszystkich okładek książek zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

      Serdecznie zapraszamy

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.