• Happy Valentine’s Day

     • 14 lutego na dobre zapisał się w kalendarzu naszej szkolnej społeczności. Po życzeniach miłosnych via poczta welentynkowa, jaskrawym czerwonym dress kodzie, lekcjach tematycznych związanych z tradycjami i zwyczajami w Dniu Świętego Walentego nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Valentine Card Conest, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Celem konkursu było:

      - rozwijanie poczucia estetyki, pomysłowości i kreatywnego myślenia,

      - zwiększenie zainteresowania językiem angielskim;

      -wyłanianie plastycznych talentów,

      -poznanie tradycji i zwyczajów, pochodzących z krajów anglojęzycznych, zakorzeniających się w kulturze polskiej

      -dążenie do stworzenia właściwego nastroju towarzyszącego rodzącej się w Polsce tradycji Święta Zakochanych, opartego na szacunku i poszanowaniu wartości, ideałów oraz przekonań drugiej osoby.

      Wszystkie prace były wyjątkowe. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i starannością. Każda praca zawierała życzenia walentynkowe w języku angielskim. Kartki zostały ocenione przez komisje, w skład której weszły nauczycielki języków obcych.

      Oto lista laureatów konkursu:

      I miejsce: Zuzanna Nawrot, kl. I PTM

      II miejsce: Maksym Drejowicz, kl. I LTF

      III miejsce: Kacper Zymek, kl. I BTB ex aequo Wiktoria Milejska, kl. PTM

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe pomysły i piękne prace. Wręczenie dyplomów odbędzie się na apelu szkolnym.

     • „Wypożycz książkę”

     • W dniu Świętego Walentego biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów słodką niespodziankę w postaci ciastka walentynkowego upieczonego przez technikum żywienia.

      Uczniowie, którzy wypożyczyli w tym dniu książkę, mogli posmakować wypieków swoich koleżanek i kolegów.

     • 14 Luty

     • Dzisiaj obchodzimy walentynki, czyli święto zakochanych. Dla jednych to komercyjny banał, dla innych dzień miłości. Dzisiaj obchodzimy też światowy Dzień Chorego na Padaczkę 

      Nazwa święta zakochanych pochodzi od św. Walentego. Patron był biskupem i męczennikiem. Należy do świętych kościoła Katolickiego. Według legendy był lekarzem z powołania i duchownym.

      WALENTYNKI Co roku staramy się aby dzień świętego Walentego był okazją do okazania sobie serdeczności i życzliwości. Z inicjatywy S.U. dla wszystkich, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom zorganizowano "pocztę walentynkową". W tym dniu obowiązywał również specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym. Miłym akcentem były słodkości przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

      Z tej okazji na szóstej godzinie lekcyjnej odbędzie się finał szkolnego konkursu ortograficznego pod hasłem „Zostań Mistrzem Ortografii”.

      Ponadto wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie promującym czytelnictwo i poprawność językową. Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie plakatu i złożenie go u nauczycieli języka polskiego do 28 lutego. Prace będą oceniane pod względem hasła zachęcającego do czytelnictwa i dbałości o poprawność językową, pomysłowości oraz estetyki.

     • Sprawnościowy tor przeszkód o Puchar JM Rektora AWF Katowice

     • Jesteśmy dumni z naszych uczniów ZS CKR, którzy dziś 8 lutego 2023 sprawdzili swoje umiejętności motoryczne na Sprawnościowym Torze Przeszkód w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

      II miejsce dla PATRYKA KOTNISA indywidualnie

      Drużynowo uczniowie zajęli IV miejsce. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki.

     • „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami”

     • „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami” – to hasło nowej kampanii prewencyjnej Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, która ma na celu zapobieganie skutkom niewłaściwego stosowania i magazynowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw itp. oraz popularyzację zasad ochrony środowiska naturalnego.

      10 ZASAD BEZPIECZNEGO STOSOWANIA NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI:

      1. Pozyskuj niebezpieczne substancje zgodnie z prawem z legalnych źródeł.

      2. Zapoznaj się z etykietą produktu i stosuj się do zamieszczonych na niej zaleceń.

      3. Magazynuj niebezpieczne substancje zgodnie ze wskazaniami producentów i dostawców, w odpowiednich miejscach i na właściwym podłożu, z dala od źródeł wody, oddziaływania skrajnych temperatur, promieni słońca i opadów atmosferycznych.

      4. Oznakuj miejsca przechowywania niebezpiecznych substancji.

      5. Ogranicz dostęp do niebezpiecznych substancji osobom postronnym, np. dzieciom.

      6. Wykorzystuj niebezpieczne substancje zgodnie ze wskazaniami i w dawkach zalecanych przez producenta.

      7. Stosuj środki ochrony indywidualnej podczas kontaktu z substancjami niebezpiecznymi.

      8. Po użyciu niebezpiecznych substancji zutylizuj ich resztki wraz z opakowaniem, zgodnie z instrukcją.

      9. Informuj osoby postronne o miejscach, w których zastosowano niebezpieczne preparaty.

      10. Poznaj zasady postępowania na wypadek przypadkowego kontaktu, spożycia, zatrucia niebezpieczną substancją.

      Więcej https://www.krus.gov.pl/.../bezpiecznie-z.../

     • BohaterON

     • Dziękujemy za udział w akcji BohaterON w Twojej szkole upamiętniającej 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia.

      Ogromnie cieszy nas zaangażowanie w poznawanie historii Polski XX wieku, a wpis z podziękowaniami i życzeniami do Powstańców Warszawskich na portalu www.dumnizpowstancow.pl jest symbolem uznania, szacunku i życzliwości ze strony młodego pokolenia.

      Prace w ramach akcji wykonali: Emilia Kwiecień, Magdalena Czekaj, Katarzyna Szlęk, Kamil Bednarz, Maksym Drejowicz.

     • NAGRODA MRiRW ZA WYSOKIE WYNIKI W NAUCE

     • Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Kacper Chabior został laureatem tegorocznej Nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wysokie wyniki w nauce w roku  szkolnym 2021/2022. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów.

     • Studniówka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu!!!

     • „Uważam bal studniówkowy 2023 za otwarty” - tymi słowami Pani wicedyrektor Agnieszka Czech rozpoczęła tegoroczny bal maturalny, który odbył się w restauracji Magnat w Sędziszowie. Tradycyjnie zabawę otworzył polonez, do którego uczniowie z wielkim zapałem się przygotowywali. Goście bawili się również przy kultowych kaczuszkach i belgijce, a także popularnej muzyce tanecznej. Stroje przybyłych zachwycały różnorodnością krojów, fasonów i kolorów. W balowej scenerii klasy zrobiły sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcia z dyrekcją i wychowawcami, a także we własnym gronie. Ten pierwszy w dorosłym życiu bal na długo pozostanie w pamięci i wspomnieniach tegorocznych maturzystów.

      Oto kilka zdjęć z pamiątkowej Studniówki 2023!!!

     • Najlepsze licea i technika 2023!

     • W opublikowanym przez Perspektywy Rankingu Liceów i Techników 2023 wzmocniliśmy ubiegłoroczną pozycję o 10 miejsc.

      W kategorii: Technikum -  województwo śląskie zajęliśmy  127 miejsce.

      W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia:

      - maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów,

      - wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

      Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

      Lista rankingowa dostępna jest tutaj: https://2023.licea.perspektywy.pl/2023/rankings

       

      To ogromny sukces dydaktyczny naszej szkoły!

       

     • Świat się kręci wokół wsi

     • Sukces Kacpra Chabiora w ogólnopolskim konkursie filmowym zorganizowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Kacper Chabior zdobył wyróżnienie przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w II ogólnopolskim Konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”, a jego praca zajęła 6 miejsce (wszystkich filmów zgłoszono 41). Celem konkursu było wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika, przede wszystkim w oczach młodych ludzi. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia filmu na kanale Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

      Miejsce VI – Kacper Chabior – film pt.: „Mierzyn – mój dom – moja przyszłość”

     • Christmas Card Contest

     • W ramach tegorocznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie ZSRCKU w Żarnowcu wzięli udział w konkursie na własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną w języku angielskim „Christmas Card Contest”. Celem konkursu było popularyzowanie języka angielskiego wśród naszych uczniów oraz kształtowanie wrażliwości na tradycje świąteczne. Komisja konkursowa, dokonując trudnego wyboru, wzięła pod uwagę następne kryteria:

      • zgodność z tematem;

      • pomysłowość;

      • estetyka wykonania;

      • poprawność językowa;

      • samodzielność wykonania.

      A oto wyniki naszego konkursu :

      I miejsce: Kamil Marzec (kl. III LTF)

      II miejsce: Zuzanna Nawrot (kl. I PTM)

      III miejsce: Natalia Micuła (kl. I PTM).

      Gratulujemy serdecznie zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

      Viktoriya

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

     • W dniach od 14 – 16 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Aniołki, pięknie ozdobione stroiki z naturalnych produktów, ręcznie malowane bombki choinkowe, ozdobne choinki, tradycyjne łańcuchy, kartki świąteczne

      i inne świąteczne dekoracje, wprowadziły nas w wigilijne klimaty Świąt Bożego Narodzenia… Twórcami świątecznego rękodzieła byli uczniowie oraz nauczyciele. Świątecznego nastroju dodały kolędy i pastorałki śpiewane przez uczniów. Zapachy pierników upieczonych przez uczniów przeplatały się z zapachem świeżej jodły, szyszek i suszonych pomarańczy wplecionych w stroiki bożonarodzeniowe. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i wszystkich pracowników naszej szkoły. Kupujący zachwycali się pomysłem oraz estetyką wykonania ozdób świątecznych. Bardzo dziękujemy wszystkim za dobre serce i zainteresowanie naszym kiermaszem.

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.